Több, mint hatszázan ültek hajóba a 18. Göd Kupa kajak-kenu viadalon

A versenytávot 2000 méterre írták ki a szervezők, a programban összesen 20 versenyszám szerepelt. A délelőtti kajakfutamokra 7 egyesület összesen 189 sportolót nevezett, köztük a vendéglátó Gödi SE 85 fiatalt indított. A csapatversenyt a házigazdák nyerték, megelőzve a Váci Hajót és a nagymarosiakat. A futamokban a GSE U23-as és ifjúsági síkvízi és maratoni kiválóságai közül ezúttal is sikerrel zárt többek közt Havas Balázs és testvére, Eszter, Slezsák István valamint Hagymási Réka korosztályos világ- és Európa-bajnoki érmes kajakos.
A délutáni indiánkenu-futamok során 14 kategóriában 140 egység 430 indulója versenyzett. A különböző junior és szenior korosztályok versenyei mellett a Belépés Családostul programsorozat családi futamára, illetve Rotary-versenyre is sor került. Idén újdonság volt a tizenévesek páros „suhanc-versenye”, melyen egyszerre 25 hajóegység csatázott.

A Duna-kanyar egyik legnagyobb vízi eseményének budapesti, váci, esztergomi, szegedi, nagymarosi és verőcei résztvevői voltak. A megnyitón megjelent Markó József polgármester, a díjkiosztó alkalmával – több támogató és sportvezető közt – Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke.
A napot a hagyományos Duna-parti tábortűz, végül a Scarabeus zenekar koncertje zárta.

Egyesületi ponttáblázat a kajakversenyek alapján: 1. Gödi SE (338 pont), 2. Váci Hajó (250 pont), 3. Nagymaros SE (151 pont), 4. Váci Vasutas (63 pont), 5. Verőce (26 pont), 6. Szeged (10 pont), 7. Esztergomi KKSE (7 pont).

Fotók: Bea István