Mennyország a Földön – Salar de Uyuni, ahol az ég és a föld egymásba ér

A fennsík, Bolívia déli részén fekszik, közel az ország Tunupa nevű vulkánjához, mely indián legenda szerint létrehozta a világ legnagyobb sósivatagját.

 

 A terület a 40.000 éve kiszáradt Minchin-tó része volt , maga után hagyva az Uyuni és Coipasa sómezőket, valamint a Poopó és Uru-uru tavakat. Területe körülbelül 10.582 km2. Az óriási mennyiségű sókészlet, mely a becslések szerint 64 milliárd tonna, 11 rétegben, körülbelül 120m vastagságban borítja a tájat. A területen évente 25 ezer tonna sót bányásznak, de a feltételezések szerint itt található a világ legnagyobb lítiumkészlete is.  

A lítium mely itt lelhető, kielégíti a Föld szükségleteinek felét, melyet az elemekhez-akkumulátorokhoz használnak, és nem utolsó sorban lehetőséget ad az elektromos autók fejlesztéséhez is.

A terület időjárása igen szélsőséges. Nappal a hőmérséklet a 40 °C-ot is elérheti, a talaj pedig a 60 °C-ot is, éjszaka viszont −10 °C is lehet.


Az övezet, régóta látogatott turisták által,évente mintegy 60000 turista keresi fel a helyet, főleg azok jönnek ide, akik valami különlegességre vágynak. Az ideérkezők, élvezhetik a hatalmas kiterjedésű fehér só látványát és az ámulatba ejtő kilátást. Ahogy minél több időt töltünk a helybéliekkel, annál inkább érezzük távolinak a modern külvilágot.


A turistáknak lehetőségük van kisebb szobákat bérelni, ahol kipihenhetik magukat a víz és áram nélküli otthonokban. Feladva az otthoni modern kényelmet, az ide látogatók élvezhetik a helyi hagyományőrző programokat, mint például az évente rendezett augusztusi láma-nyíró ünnepséget, vagy csatlakozhatnak a láma „kocsikhoz”, melyek a sót szállítják élelemért és más áruért cserébe a falunak. 

 

 

Ez is érdekelhet...

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.